אודות

סיפורה של משתלה משפחתית

משתלת מלצר יושבת בלב עמק חפר והיא הוקמה בשנת 1977 בכפר ידידיה שבשרון. בראשית דרכנו היתה זו משתלה קמעונאית צנועה לייצור צמחים עונתיים בלבד.

בשנת 1982 המשתלה התרחבה והוספנו גם משתלה סיטונאית לגידול צמחי נוי, לשירותם של אנשי מקצוע בלבד.

עם השנים גדלה המשתלה הסיטונאית והסבנו את הדגש בייצור מצמחים עונתיים לצמחים רב-שנתיים. היום 80% מן הייצור הוא של צמחים רב-שנתיים ורק 20% הוא של צמחים עונתיים, חלוקה זו מעידה על תפישתנו הגננית, לפיה יש לעודד את השימוש בצמחים רב-שנתיים עשבוניים.

כיום משתלת מלצר היא אחת משלוש המשתלות הגדולות לייצור צמחים רב-שנתיים עשבוניים ומבין המשתלות היצרניות, היא מציעה את מבחר הצמחים הרב-שנתיים העשבוניים הגדול ביותר.

 

משתלת מלצר הסיטונאית משתרעת כיום על שטח של 45 דונם. אנו מגדלים בה

כ-950 סוגי צמחים שונים-החל מצמחים עונתיים של קיץ וחורף, צמחי תבלין וריח, רב שנתיים עשבוניים, רב שנתיים מתשרעים בשרניים,סוקולונטים, דגניים, גאופיטים, עצי נוי, בני שיחים, מטפסים וכמובן שיחים.

בשנים האחרונות חלה התרחבות ניכרת גם במשתלה הקמעונאית. במשתלה זו מבחר גדול מאוד של צמחים בדגש מובהק על צמחים רב-שנתיים, צמחי בר ומגוון גדול של צמחים חסכוניים במים המסומנים בסימון מיוחד,
כמו כן ניתן להשיג במשתלת המכירה הפרטית מגוון גדול של צמחי בית וכן אביזרים נילווים לגינה ולבית. 

במשתלת מלצר חרתנו על דגלנו אמינות מקצועית ואנו מפיצים אך ורק צמחים מזוהים שיש לנו מידע לגביהם.

קטלוג הצמחים שלנו, שהוא ללא תקדים בהיקפו בארץ, הנו ביטוי מוחשי למדיניות זו.

 

במשתלת מלצר מתבצעת השקעה בתחום הגנת הצומח ולכן אנו עובדים בשיטות מתקדמות של הגנה על השתילים. העבודה כוללת העסקה של אגרונום לאיתור מחלות ומזיקים עוד טרם נגרם נזק ממשי או קוסמטי לצמחים (מניעתם מבעוד מועד). כל זאת תוך שימוש בחומרי הדברה ידידותיים לאדם ולסביבה, הפוגעים במזיק המטרה בלבד. אותם חומרים הם הפיתוחים האחרונים בתחום הגנת הצומח ומעודדים שימור פעילותם של אויבים טבעים.